Po celých 10 let naší činnosti vytváříme řadu knih se značkou „Mluv se mnou“. Obecně knihy na téma komunikace, knihy o věcech, o nichž se nemluví, která jsou tabu apod. Letos jsme navázali trochu neobvyklým tématem, které nicméně zapadá do zmiňované řady. Téma, které je o obětech, jejich blízkých, ale i vinících, kterými je často nedostatečná komunikace mezi lidmi. Mluv se mnou zde dostává zdánlivě jinou souvislost. Zabýváme se otázkou, k jakým koncům může vést nedostatek komunikace mezi lidmi. Jde zde o konce, které mají charakter promyšlené vraždy či zabití v afektu.

Jsou to osudy, které, podobně jako vážná nemoc, zasahují zásadním a nevratným způsobem do života obětí, pachatelů i jejich rodin.

Příběhy, které jsou volně převyprávěny na základě vzpomínek RNDr. Stanislava Hájka, forenzního psychologa, vycházejí z jeho osobní zkušenosti a jsou doplněny jeho odborným komentářem a výkladem. Knížka, která nese název „Není vrah jako vrah“,  se tak stane materiálem, který může být užitečný pro odborníky, ale i čtením pro laickou veřejnost, čtením, ze kterého jde místy mráz po zádech. Nejsou to příběhy z podsvětí, ze světa zločinu. Jsou to příběhy vyvěrající z životů obyčejných bezúhonných lidí.

Jak nás můžete podpořit?

Zašlete nám peněžní dar

nebo

Zakupte si naše nadační knihy a CD

Vybrat knihy

Děkujeme za podporu