V neděli 20. listopadu proběhlo na „nultém kilometru“ dálnice D1 každoroční setkání ČSODN, kde byla představena naše nová kniha.

České sdružení obětí dopravních nehod (ČSODN) je občanské sdružení, které bylo založeno v roce 2004 převážně pozůstalými, kteří tragicky přišli o své blízké při silničních dopravních nehodách. Vzhledem k vlastním bolestným zkušenostem ČSODN zná zátěž vyplývající ze zážitku dopravní nehody, a umí proto reagovat na potřeby zasažených.

 Ve spolupráci s tímto sdružením vznikla jedinečná kniha, jejíž vznik inicioval forenzní psycholog PhDr. Stanislav Hájek.

Několik příběhů s tragickým koncem se na první pohled již svým názvem zdánlivě vymyká řadě knih, vydávaných pod značkou Mluv se mnou od roku 2010 Nadací T-SOFT ETERNITY. Ale do jisté míry tématicky navazuje na předchozí knihu Není vrah jako vrah.

Řadu let se věnujeme příběhům pacientů, lidí se zdravotním postižením, příběhům, kde si klademe za cíl hovořit o věcech, o kterých se nemluví, která jsou nebo byla považována ve společnosti za tabu.

Mluv se mnou zde dostává zdánlivě jinou souvislost.

V této knize se zabýváme osudy lidí, jejichž blízcí zahynuli v důsledku dopravní nehody. Jsou to osudy, které, podobně jako vážná nemoc, zasahují zásadním a nevratným způsobem do života obětí, pachatelů i jejich rodin.

Příběhy jsou autentické, napsali je blízcí obětí. Do textu nebylo nijak zasahováno. Příběhy jsou v úvodu doplněny pohledem několika odborníků, včetně záchranáře Aleše Bendy či Prof. Pavla Pafka. Knížka se tak stává materiálem, který může být užitečný pro odborníky, ale i čtením pro laickou veřejnost, čtením, ze kterého jde místy mráz po zádech. A který může vést k zamyšlení, kdykoliv sedáme do auta.

 

KNIHU LZE ZAKOUPIT ZDE: https://eshop.maxdorf.cz/dopravni-nehody-a-jejich-obeti/

Jak nás můžete podpořit?

Zašlete nám peněžní dar

nebo

Zakupte si naše nadační knihy a CD

Vybrat knihy

Děkujeme za podporu